مقایسه نصب حرفه ای دوربین مداربسته با نصب ارزان + عکس

مقایسه نصب ارزان دوربین مداربسته با نصب حرفه ای

نصب حرفه ای دوربین مداربسته با نصب ارزان چه تفاوتهایی دارد؟

بسیاری از افراد در هنگام خرید دوربین مداربسته حساسیت زیادی به خرج می دهند تا کالای با کیفیتی را انتخاب کنند اما زمانی که نوبت به نصب آن می رسد حساسیت ها به حداقل می رسند!

احتمالا تصور خریداران این است که مرحله اصلی انتخاب دوربین مناسب است و مابقی فرعیات هستند در حالیکه استفاده کامل از امکانات دوربین مداربسته فقط با نصب اصولی و صحیح امکان پذیر خواهد بود.

در نصب حرفه ای دوربین مداربسته به دلیل طراحی و نقشه برداری قبل از اجرا، بررسی نیازها و اهداف نظارتی مشتری، انعطاف پذیر بودن طرح در صورت افزایش یا کاهش تعداد دوربین ها، میزان بودجه و… همه ی مراحل به طور اصولی اجرا می شوند. در این مطلب تفاوت های یک نصب ارزان را با نصب حرفه ای دوربین مداربسته مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه نصب ارزان دوربین مداربسته با نصب حرفه ای
مقایسه نصب ارزان دوربین مداربسته با نصب حرفه ای

نصب اصولی و تمیز و در یک کلام “نصب حرفه ای” یک سیستم نظارتی کاملا بستگی به دانش و تجربه نصاب دارد! یک نصاب حرفه ای با اصول طراحی سیستم های نظارتی تحت شبکه و آنالوگ آشناست. نحوه سیم کشی تجهیزات را می داند و به کاری که می خواهد انجام دهد مسلط است. در مقابل یک نصاب آماتور با تجربه کاری کم و دانش بسیار سطحی قادر به تشخیص مسائل فنی نیست. این موضوع را در حین کار و پس از اتمام پروژه و با مشاهده نتیجه نهایی میتوان به عینه دید. حال برویم تا نمونه هایی از نصب اصولی دوربین مداربسته و نصب ارزان را ببینیم. 

 

  • استفاده از تجهیزات فنی مناسب
 تجهیزات نصب سیستم نظارتی
تجهیزات نصب سیستم نظارتی

نصاب آماتور هزینه ی چندانی بابت تهیه و خرید تجهیزات مناسب نمی کند اما نصابان حرفه ای همیشه بدنبال تهیه بهترین و مناسب ترین ابزارآلات هستند تا با سرعت و دقت بیشتری کارها را انجام دهند.

 

  • پوشش صحیح و امن اتصالات دوربین  
مقایسه نصب ارزان دوربین مداربسته دام و نصب حرفه ای
مقایسه نصب ارزان دوربین مداربسته دام و نصب حرفه ای

در هنگام نصب اصولی دوربین مداربسته باید تمامی اتصالات مربوط به آن مخفی و یا غیر قابل دسترس باشد در غیر اینصورت امکان قطعی، نویزپذیری و آسیب به سیم ها وجود دارد. یک نصاب حرفه ای در زمان طراحی و نقشه برداری از محل، نحوه سیم کشی و پوشش کابل ها را به گونه ای طراحی می کند که هم غیر قابل دسترس عموم باشد و هم به زیبایی و ظاهر ساختمان کمترین آسیب وارد شود.

نصب ارزان دوربین دام
نصب ارزان دوربین دام

 

  • نصب دوربین بر روی سطح ثابت و مناسب

اشتباهی که برخی از افراد آماتور در هنگام نصب انجام می دهند نصب دوربین بر روی یک سطح نامناسب است!

نصب ارزان دوربین مداربسته
نصب ارزان دوربین مداربسته

 

  • توزیع مناسب برق 

تصویر زیر نمونه نصب ارزان قیمت و نصب حرفه ای را به خوبی نشان می دهد. بخاطر داشته باشید که هرگز کیفیت گران نیست!

توزیع برق در دوربین مداربسته
توزیع برق در دوربین مداربسته

 

  • توجــه به زیبایی محیط 

 با استفاده از تجهیزات جانبی و با رعایت کامل اصول کابل کشی میتوان با کمترین آسیب به زیبایی محیط، سیستم نظارتی را نصب کرد. 

نصب اصولی دوربین مداربسته
نصب حرفه ای دوربین مداربسته

 

نصب اصولی دوربین مداربسته
نصب اصولی دوربین مداربسته

از جمله موارد مهم نصب دوربین درمحیط های بیرونی این است که پس از وارد کردن کابل در سوراخ های ایجاد شده درزها حتما پوشانده شوند تا در زمان بارندگی آب به داخل سوراخ ها نفوذ نکند (در تصویر بالا سمت چپ رعایت نشده)

 

هزینه های اضافی پس از نصب ارزان!

موارد اشاره شده در بالا تنها بخش کوچکی از ضعف های ظاهری نصب است. در تبلیغات مربوط به نصب ارزان دوربین مداربسته هیچگاه از پایین بودن کیفیت کار حرفی زده نمی شود و بیشتر تمرکز بر روی “ارزان بودن” نصب است. شگردی که مشتریان ناآگاه را براحتی به دام می اندازد! و پس از گذشت مدتی اختلالات فنی ناشی از نصب غیر اصولی، هزینه های دیگری را برای تعمیر و عیب یابی میتراشد!

 

کار را به کاردان بسپارید!

برای جلوگیری از پرداخت چنین هزینه هایی در ابتدا کار را به کاردان بسپارید! اگر بدنبال نصاب حرفه ای هستید شرکت امن آوا با دو دهه تجربه و تخصص آماده همکاری با شماست. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 

خدمات شرکت امن آوا
خدمات شرکت امن آوا

 

تماس با شرکت امن آوا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره: ۴۱۹۵ ۰۴۱